Detoxikace, odkyselení organismu


Detoxikace, odkyselení organismu
Základním cílem ve strategii výživy každého člověka je dodržovat pravidla vedoucí k zajištění rovnováhy mezi kyselinami a zásadami v organismu. Náš organismus zbytečně zatěžují kyseliny, které přijímáme v převážně kyselinotvorné stravě.
Lidský organismus reaguje na kyseliny tak, že se je snaží zneutralizovat a vyloučit z těla pryč. K neutralizaci jsou využívány minerální látky přítomné v organismu. Pokud nemáme ve stravě dostatek minerálních látek, odebírá si je náš organismus z vlasů, vlasových váčků, nehtů, zubů, kostí, chrupavek a šlach. To se může projevit špatným stavem pokožky, vypadáváním vlasů, lámavostí nehtů, špatným stavem dásní a zubů nebo bolesti kloubů a vazů.
Nedostatek minerálních látek ve stravě a vyvazování minerálních látek z kostí vede k osteoporóze. Minerální látky, které se navážou na kyseliny mohou vytvářet soli, které se usazují v tukových či kolagenových tkáních. To vede ke vzniku celulitidy a ztrátě pružnosti tkání. Kyseliny se mohou ve formě solí usazovat také jako močové či ledvinové kameny.

Správné odkyselení organismu vede k odbourání škodlivin, detoxikaci, odbourání tukové tkáně a tak i k hubnutí.

Zdroj textu: Nutriacademy - Akademie výživy a sportu®
seznam všech služeb a ceník   |   zpět na úvodní stránku


© Zelená hubnutí - výživa, zdravý životní styl, hubnutí    www.Zelená hubnutí.cz    Tel.: 603 245 967    E-mail: info@zelenahubnuti.cz